Držitel certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009

Projekční a technická kancelář se zaměřením na projektování potrubí, ocelových konstrukcí, tlakových nádob a dalších zařízení pro energetiku a chemický průmysl.

V dubnu v Dubnici

Po úspěšném otevření a rozšiřování pobočky v Brně začátkem tohoto roku bude od dubna 2018 působit na Slovensku v Dubnici nad Váhom naše další projekční kancelář. Kancelář bude zaměřena převážně na návrhy potrubí, ocelových konstrukcí a aparátů pro… (celý článek)

NAWARA Development Projekts společnosti OMV

Firma FEST se v současné době podílí ve spolupráci se společností MAX Streicher GmbH & Co. KG aA na tvorbě projektu centrální stanice pro úpravu plynu (Central Processing Facility/CPF) v těžebním rajónu NAWARA v poušti jižního Tuniska. Do NAWARA Development… (celý článek)

Spolupráce na projektování spalovny v Edinburghu

FEST Engineering Ltd. se podílí na projektování nového zařízení pro energetické využití odpadu ve Velké Británii. Spalovna s názvem "Edingburgh & Midlothian Residual Waste Facility", je projektovaná pro kapacitu zhruba 155 tisíc tun tuhého komunálního odpadu… (celý článek)

Výstavba elektrárny v polském Plocku

V polském Plock probíhá výstavba nové elektrárny PKN Orlen s kapacitou 596 MWe. 
Výstavbu paroplynové jednotky provádí společnost Siemens AG. 
Elektrárna bude uvedena do provozu na přelomu let 2017 a 2018. Investiční náklady na výstavbu činí 415 mil. EUR. 
Nová… (celý článek)

Dlouhodobý projekt ve spolupráci s firmou SIEMENS

Začátkem roku 2015 společnost FEST-Engineering Ltd. zahájila tvorbu projektu 3D modelu včetně výkresů a návazně výrobní dokumentace ocelové konstrukce a komínu pro kotel na odpadní teplo (Heat Recovery Steem Generator = HRSG) včetně statických výpočtů… (celý článek)

Nové zakoupení programu FEMAP

Naše společnost letos nově zakoupila software založený na výpočtech metodou konečných prvků. Jedná se o program FEMAP s řešičem NX Nastran. Došlo tak k rozšíření našich kapacit a portfolia našich služeb.
Software je převážně užíván k dimenzování nestandardních… (celý článek)